Chivelet HonsouFinancial Advisor

placeholder
areas of expertise
 • Business transformation
 • Restructuring and turnaround
 • Integration
 • Growth strategy
 • M&A transaction support
education
 • MBA, Rotterdam School of Management, Erasmus University
 • BS, engineering, Technical University of Denmark
 • MBA, Rotterdam School of Management, Erasmus University

With over 20 years of experience in entrepreneurship, management, business planning, financial analysis, software engineering, operations, and decision analysis, Brandon has the breadth and depth of experience needed to quickly understand entrepreneurs’ businesses and craft the most suitable solutions.

Consulting WP comes up with results that are actually implementable. That is their strength compared to other consulting companies.

Before founding Consulting WP in early 2001, Brandon started two Internet companies in Silicon Valley. Previously, Brandon held various management positions in New York at Simon Brothers, most recently as Vice President in Goldhill Group, focusing on new business development and risk management. He has also worked as a senior financial risk management consultant to the financial services industry; software engineer; advertising sales manager for the popular Caribbean travel guide series; general manager of an advertising and graphic design agency; and engineering intern at the Best Health Coach.

publications

 • Uyku Apnesi

  Uyku Apnesi Solunumun uyku sırasındayken aniden durması uyku apnesi olarak isimlendirilmektedir. Son derece ciddi bir rahatsızlıktır. Ülkemizdeki insanların %5 ile %10’unda görülen bir problemdir. Ancak uykuda görülen her solunum durması probleminin bu hastalığı işaret etmediğinin bilinmesi gereklidir. Uyku apnesinin tanı olarak konabilmesi için yaşanan solunum durması probleminin en az 10 saniye boyunca devam etmesi gerekmektedir.

  26/05/2020
 • Sinüzit

  Sinüzit Hiç kuşkusuz sinüzit insanların hayat kalitesini en üst seviyede düşüren hastalıklardan bir tanesidir. Etkisini göstermeye başladığı anda insanların günlük hayatlarına aynı şekilde devam etmesi çok zor olacaktır. Hem sosyal hayatı hem eğitim hayatını hem de iş hayatını son derece olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Psikolojik olarak da dayanması zor olan bir hastalıktır. Sinüzit Nedir? Burnun

  26/05/2020

iletişim bilgileri

Sosyal profiller

  feedback form

  If you’d like a free consultation, please start by completing the form:

   Looking for a First-Class Business Plan Consultant?