Chivelet HonsouFinancial Advisor

placeholder
areas of expertise
 • Business transformation
 • Restructuring and turnaround
 • Integration
 • Growth strategy
 • M&A transaction support
education
 • MBA, Rotterdam School of Management, Erasmus University
 • BS, engineering, Technical University of Denmark
 • MBA, Rotterdam School of Management, Erasmus University

With over 20 years of experience in entrepreneurship, management, business planning, financial analysis, software engineering, operations, and decision analysis, Brandon has the breadth and depth of experience needed to quickly understand entrepreneurs’ businesses and craft the most suitable solutions.

Consulting WP comes up with results that are actually implementable. That is their strength compared to other consulting companies.

Before founding Consulting WP in early 2001, Brandon started two Internet companies in Silicon Valley. Previously, Brandon held various management positions in New York at Simon Brothers, most recently as Vice President in Goldhill Group, focusing on new business development and risk management. He has also worked as a senior financial risk management consultant to the financial services industry; software engineer; advertising sales manager for the popular Caribbean travel guide series; general manager of an advertising and graphic design agency; and engineering intern at the Best Health Coach.

publications

 • Çocuğunuz sizi duymuyor, söylenenleri tekrarlatıyorsa dikkat!

  Çocuğunuz sizi duymuyor, söylenenleri tekrarlatıyorsa dikkat! Şayet çocuğunuz sizi hiç duymamaya başladıysa veya sizin söylediğinizi tekrar ediyorsa; mutlaka bir sorun var demektir. Bundan dolayı bu sorunun üzerine gitmelisiniz. Zira bu pek çok önemli sorunun göstergesi olabiliyor. Özellikle solumun yolu enfeksiyonu yaşayan çocuklarda işitme kaybı durumunun ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Bu sorun genellikle ilkokul ve kreş çağındaki

  13/04/2020
 • Soğuk Havalarla Gelen Farenjit Tehlikesine Dikkat

  Soğuk Havalarla Gelen Farenjit Tehlikesine Dikkat Havaların soğumasıyla birlikte vücudumuz bazı tepkimelerin içine girmektedir. Sıcak yaz günlerinde alışmış olduğumuz güneşin ısısı gittikçe düşmekte ve bizim vücut ısımızı da beraberinde düşürmektedir. Hava şartlarına uygun olmayan kıyafetler giymek, vücut ısımızı gerektiği gibi ayarlayamamak ve bunların sonucunda da vücudumuzun dengesinin bozulmasıyla birlikte bazı hastalıklar da ortaya çıkmaktadır. Bunlardan

  08/04/2020

iletişim bilgileri

Sosyal profiller

feedback form

If you’d like a free consultation, please start by completing the form:

Whatsapp Üzerinden 7/12 Destek Alabilirsiniz.

Looking for a First-Class Business Plan Consultant?

Görüşmeyi başlat
💬 Sizlere Nasıl Yardımcı Olabiriz.
Merhaba 👋
Sizlere Nasıl Yardımcı Olabiliriz.
Powered by