Ashley HardyVP Sales and Marketing

placeholder
areas of expertise
 • Business transformation
 • Restructuring and turnaround
 • Integration
 • Growth strategy
 • M&A transaction support
education
 • MBA, Rotterdam School of Management, Erasmus University
 • BS, engineering, Technical University of Denmark
 • MBA, Rotterdam School of Management, Erasmus University

With over 20 years of experience in entrepreneurship, management, business planning, financial analysis, software engineering, operations, and decision analysis, Brandon has the breadth and depth of experience needed to quickly understand entrepreneurs’ businesses and craft the most suitable solutions.

Consulting WP comes up with results that are actually implementable. That is their strength compared to other consulting companies.

Before founding Consulting WP in early 2001, Brandon started two Internet companies in Silicon Valley. Previously, Brandon held various management positions in New York at Simon Brothers, most recently as Vice President in Goldhill Group, focusing on new business development and risk management. He has also worked as a senior financial risk management consultant to the financial services industry; software engineer; advertising sales manager for the popular Caribbean travel guide series; general manager of an advertising and graphic design agency; and engineering intern at the Best Health Coach.

publications

 • Baş Boyun Kanserlerinin 8 Belirtisine Dikkat

  Baş Boyun Kanserlerinin 8 Belirtisine Dikkat Yüz bölgesi, ağız içi, gırtlak, tükürük bezleri, tiroit, burun içi, dudak, dil gibi bölgelerde oluşan kanserler baş boyun kanserleri olarak nitelendirilir. Baş boyun kanserleri çoklu disiplin yaklaşımı gerektiren bir kanser türüdür. Bunun için kulak burun boğaz, radyoloji, onkoloji uzmanları bir arada çalışırlar. Ülkemizde baş boyun kanserleri içinde en çok

  08/04/2020
 • Burun Ameliyatlarından Sonra Uyulması Gereken 8 Kural

  Burun Ameliyatlarından Sonra Uyulması Gereken 8 Kural Burun, estetik olarak son zamanlarda oldukça dikkat edilen bir organımızdır. Burun konum itibari ile oldukça göz önünde bulunan bir yerde olduğu için görüntüsünden yaşanan rahatsızlıklar gizlenemez bir hal alıyor. Özellikle ergenlik döneminde değişen ve gelişen burun bu süreçten sonra rahatsızlık yaratabiliyor. Görsel olarak oluşan rahatsızlıkların yanı sıra sağlık

  08/04/2020

iletişim bilgileri

+1 628 123 4000
131 Bain Street
New York, Pennsylvania 01234, United States

Sosyal profiller

feedback form

If you’d like a free consultation, please start by completing the form:

  Looking for a First-Class Business Plan Consultant?